SK Viktorie Jirny

Jirny odskočily svým pronásledovatelům

<b>Jirny odskočily svým pronásledovatelům</b>

Jirny – V 10.kole ČFL se střetly nejlépe a nejhůře skórující týmy. Místní SK Viktorie (34 branek, 15 lídr střelců ČFL Melechovský – pozn.red.) hostil šestnácté FK Hořovicko (5!). O povinném tříbodovém zisku domácích bylo rozhodnuto již ve 24.min., kdy na ukazateli skóre svítil stav 3:0 po trefách Hrušky, Kocourka a Melechovského z pk. A protože pronásledovatelé ztráceli, má jirnský SK na nejbližšího z nich, Králův Dvůr, na čele tabulky čtyřbodový náskok.

„Střelecká impotence, to je momentálně naše největší slabina. Po postupu z divize, ve které nám to tam padalo, jsme kádr v podstatě neposílili a dnes vidíme, jaký rozdíl v kvalitě mezi oběma soutěžemi je. Nechceme být za otloukánka, dnes jsme měli i smůlu (dvě nastřelené týče) a v zimě si sedneme a uvidíme jak dál,“ byla pozápasová zpověď asistenta hl.trenéra Hořovicka Miroslava Nesnídala.

„Soupeři sem jezdi s respektem, s vědomím, že hrají s prvním celkem tabulky a čekají co předvedeme. Nám se daří v úvody zápasů a pak, s ohledem na šířku kádru, to musíme dohrát, protože to není o tom, že si někdo po hodině hry, i když je dokopaný, křikne, že chce střídat,“ svěřil se po utkání nejlepší střelec SK a ČFL Aleš Melechovský.
Svůj komentář přidal i jirnský kouč Václav Hradecký: „Vařím z toho, co mám k dispozici! To, že zápasy dohráváme tak, jak dohráváme je dáno tím, že máme úzký kádr a těžko pak mohu hru, především když se láme do druhé poloviny, oživit střídáním. I tak si kluci zaslouží za výkony, předváděné v posledních utkáních, absolutorium!“
K tomu sportovní ředitel Josef Jícha, který hráče do klubu přivedl:
"Druhým rokem se opakuje situace, kdy po přípravě zůstalo 19 hráčů, ovšem protože i v minulé sezóně trenér v podstatě nestřídal - a každý hráč chce především hrát, tak asi po pěti kolech když hráči nedostávali šanci naskočit do utkání i když jsme vedli, či někteří evidentně neměli formu, začali chodit že by chtěli jinam protože chtějí hrát - tomu rozumím, tak že jsme uvolnili dva hráče do Benešova. Marcel Ščasný se zranil na tréninku a dle informací se vrátila jeho nemoc, tak že jsme ho výhodně prodali do Olympie, kde stále nehraje. Poté co jsme odehráli další asi dva zápasy, Jurij který seděl na lavici, a viděl že Vandas a Kocourek nastupují v základu přesto že jsou absolutně z formy a trenér je nadále stavil, rozhodl se vrátit domů na Ukrajinu, protože pochopil že tu hrají ti, co si trenér oblíbil a ne ti co mají momentálně formu. I to chápu. Mezi tím se zranil Dubský, Parys a na Olympii nám zranili Radka Stocknera, tak že z 19 ti hráčů jsme zhruba na 14. Což je více méně výsledek koučování trenéra, který tím, že nestřídal ani když mohl, výsledek jeho práce a nedůvěry v jiné hráče než ty, které si oblíbil, tak teď si stěžuje že má úzký kádr - to nechápu a tomu nerozumím. Žádný fotbalista nechce sedět stále na lavici, proto jsme i v minulosti v Jirnech takřka vždy střídali pět hráčů právě z těchto důvodů - což nám tu, bohužel úplně vymizelo."
(str)

DOPORUČTE: doporučte e-mailem doporučte na facebooku doporučte na twitteru
LAVRA s.r.o.
LAVRA s.r.o.
MEDIRA, s.r.o.
MEDIRA, s.r.o.
Zelená dotace s.r.o.
Zelená dotace s.r.o.