SK Viktorie Jirny

Výběr z tisku - ohlasy k utkání FK Dobrovice - SK Viktorie Jirny 1:0

<b>Výběr z tisku - ohlasy k utkání FK Dobrovice - SK Viktorie Jirny 1:0</b>

Dobrovice si na úvod ČFL podala obhájce
Fotbalisté Jiren, vítěz předešlých dvou ročníku ČFL, hned na úvod nové sezony narazili. Podlehli s vervou bojující Dobrovici jediným gólem, který vsítil v 79. minutě střídající debutant Adam Fotr.

Jirny měly před 320 natěšenými diváky překvapivě málo ze hry, v prvním poločase vůbec neohrozily bránu. Naopak jejich dorostenecký brankář František Kafka bravurně zmařil dvě tutovky domácích. „Bylo to spíš bojovné utkání, sílu soupeře jsme samozřejmě znali. Dvakrát jsme šli sami na bránu, z toho měly být góly,“ řekl po úspěšné premiéře na dobrovické lavičce trenér Vladimír Sedláček.
V 11. minutě se prosmýkl mezi stopery Osvald, ti se ho báli atakovat a až Kafka zasáhl proti pokusu o jesličky. Po Volfově centru se pak před Kafkou zjevil zcela volný Miškovský, brankář mu však zmenšil střelecký úhel a nadvakrát ho vychytal.
Po přestávce Jirny převzaly otěže a Bartoš předvedl efektní skoky proti hlavičce kanonýra Melechovského z malého vápna a Vondráčkově střele z dálky. Na druhé straně hlavičkoval po přímém kopu nad bránu Volf. To vše byly jen záblesky mezi spoustou ostrých soubojů a faulů, naštěstí jediným vážně zraněným byl zlomený rohový praporek.

Fotrova premiéra z říše snů. Jako střídající rozhodl zápas s obhájcem
Jak se nejlépe uvést v novém týmu? Přijít na trávník jako střídající hráč a v čase, který vám dal trenér k dispozici, rozhodnout zápas se silným protivníkem. Své o tom od soboty ví Adam Fotr. Jeden z mladých hráčů Bohemians 1905, který během letních testů přesvědčil vedení Dobrovice, něco podobného prožil na vlastní kůži v duelu s Jirny. Právě on zůstal jediným střelcem krajského derby úvodního kola ČFL.

„Rozhodnout zápas, a tím pomoci klukům a vůbec celému klubu při vstupu do nové sezony, byl neuvěřitelně krásný pocit. Že to bylo proti silnému soupeři, to už je jen bonus,“ shrnul Adam Fotr své dojmy z utkání, na které asi hned tak nezapomene.
Trenér Sedláček, pro kterého to byla v Dobrovici rovněž mistrovská premiéra na lavičce (v minulosti tam působil jako hráč), poslal dvacetiletého křídelníka, popřípadě krajního záložníka na hřiště po hodině hry místo kapitána Miškovského. V duelu jedenáctého celku uplynulého ročníku s jeho dvojnásobným vítězem v té době nadále platil bezbrankový stav.

Kouč Dobrovice Sedláček: S týmem se stále ještě seznamuji
Dobrovičtí fotbalisté vstoupili do ČFL po čtyřech letech bez trenéra Petra Hejny. Jeho nástupce Vladimír Sedláček prožil vítěznou premiéru, proti silným Jirnům Dobrovice zvítězila 1:0. Právě s lodivodem dobrovického výběru si redaktor Boleslavského deníku povídal po zisku třech bodů.

Mohl jste si vůbec přát lepší start do nové sezony?
Samozřejmě je to cenná výhra nad kvalitním soupeřem, který má kádr dlouho pohromadě. Bylo to spíš bojovné utkání a víc příležitostí jsme měli my. Nakonec Adam Fotr jednu proměnil. Jsem rád hlavně za to, že kluci zápas poctivě odmakali.
Před dvěma týdny jste dostali čtyřku od divizního Mšena, dnes čisté konto proti Jirnům. V čem byl rozdíl?
Řeknu na rovinu, že pohár jsem neměl nikdy rád. Červencový termín je nevhodný. Po týdnu přípravy ještě nemůžeme říct, kdo z testovaných hráčů tu zůstane, takže je nemáme zaregistrované a nemohou nastoupit. Druhá věc je, že k tomu kluci přistoupili profesorsky a mysleli si, že se Mšeno porazí samo. Mrzí nás, že jsme propásli možnost přivítat ligový Jablonec. Je to velká škoda.

DOPORUČTE: doporučte e-mailem doporučte na facebooku doporučte na twitteru
LAVRA s.r.o.
LAVRA s.r.o.
MEDIRA, s.r.o.
MEDIRA, s.r.o.
Zelená dotace s.r.o.
Zelená dotace s.r.o.
KONTAKT
FAN SHOP
ÚVODNÍ STRÁNKA
VÍTĚZ ČFL 2015/2016 a 2016/2017