SK Viktorie Jirny

SK Viktorie JIRNY - Litol 5:0

<b>SK Viktorie JIRNY - Litol 5:0</b>

Přesvědčivé vítězství 5:0 v derby s Litolí upevnilo naši pozici na čele tabulky divize B po devíti kolech a současně před jedním vrcholů podzimní části sezony. Tím je blížící se šlágr Vilémov – Jirny. Viktorie se zde pokusí uhájit nebo raději ještě vylepšít stávající dvoubodový náskok.
Na druhé místo tabulky se však mezitím probojoval nováček SK Zápy, neboť má o jeden gól lepší skóre než právě Vilémov. Ten remizoval v 9. kole 1:1 v Neratovicích, a to ještě zachraňoval alespoň bod až díky vyrovnávací brance vstřelené v nastaveném čase….

V Jirnech nebylo v souboji s nedalekou Litolí vcelku co řešit. O naší převaze, kromě samotného výsledku 5:0, jasně vypovídá statistka z utkání: střely na branku: 11:1, střely mimo branku: 16:1, na rohy: 8:1!
Pouze v úvodní „oťukávací“ čtvrthodince hosté, kterým chyběl exligista Adam Petrouš, drželi jakž takž krok a nedovolili našim hráčům dostat se k účinnému zakončení. To ale změnila 18. minuta, kdy David Zoubek rozehrál trestný kop, Jarda Jindráček u bližší tyče prodloužil míč na tu vzdálenější, kam si naběhl stoper Martin Horáček a zblízka otevřel skóre. Byl to současně Martinův první gól za Jirny, 1:0
Ve 24. minutě po centru do vápna sice Márovi Kinclovi ve vápně míč odskočil, po souboji s obráncem Litole ho však vybojoval Jarda Jindráček, podstřelil brankáře Rathouského a zvýšil na 2:0.
Hosté pak poprvé (a také v podstatě naposledy) ohrozili Honzu Štěpničku, ten si však se střelou poradil a nakonec uhájil počtvrté na podzim čisté konto.
Ve druhé půli tlak jirenského mužstva ještě vzrostl, Mára Kincl však hlavou přestřelil branku. V 52. minutě Tomáš Dubský tvrdou střelou z hranice vápna těsně minul zadní tyč, o tři minuty později si to pak zopakoval. Trefil obránce Litole do ruky a míč skončil těsně vedle tyče.
Enormní snaha Tomáše Dubského dát gól byla korunována úspěchem v 59. minutě. Zleva centroval Zoubek, Kincl si na úrovni penalty zpracoval míč, posunul ho na nabíhajícího Dubského a jeho třetí nechytatelná střela z hranice vápna si tentokrát našla cestu až do sítě: 3:0. Stejně jako Horáček se i Dubský poprvé objevil na listině jirenských autorů branek.
Tlak pokračoval, k centru Lukáše Haviernika se snažil protlačit Kincl, obránce mu však stihl v poslední chvíli míč ukopnout. Do dobré šance se dostal i Jindráček, trefil ale jen gólmana Rathouského. V 72. minutě Haviernik posunul balon na Máru Kincla, ten se s ním ještě otočil a ve skluzu zvýšil na 4:0. Byla to jeho šestá branka na podzim.
O tři minuty později uzavřel stav na 5:0 svým osmým gólem v sezoně Jarda Jindráček. Centr Pepy Šimka nedokázala obrana hostí ani gólman zneškodnit, k míči se dostal náš kapitán a poté, co si obhodil Rathouského, si stihl ještě před čarou zažonglovat. Až pak poslal balon do sítě.
Za další dvě minuty, po obléhání litolské branky, se mohl zapsat do listiny střelců i nový hráč v sestavě červenobílých Mbah Mc-don, jenž vystřídal Horáčka, z velkého vápna však trefil tyč.
Ke cti hráčů Litole přičíst, že v poli hráli až do konce utkání snaživý fotbal, bohužel pro ně absolutně bez zakončení a že se celý zápas nesnížili k hrubým faulům.
Viktorie na svém hřišti vyhrála i čtvrtý zápas, celkové skóre z utkání doma je 16:0! Kromě toho minimálně pět branek jsme nastříleli už ve 23. divizním zápase.
V příštím 10. kole Viktorie zavítá do Vilémova, hraje se v sobotu 15. října od 15.30 h. V minulé sezoně jsme vyhráli oba vzájemné zápasy, nejprve na podzim doma 1:0 a v jarní odvetě ve Vilémově 3:2.

SK Viktorie Jirny – FK Litol 5:0 (2:0)
Branky: 24. a 75. Jindráček, 18. Horáček, 59. Dubský, 72. Kincl.
Rozhodčí: Z. Šimek – M. Blaschke, Dujsík.
ŽK: 41. Haviernik – 25. Bohdan, 63. Ježek. Diváci: 186.
Jirny: Štěpnička – Bílek, Obermajer, Horáček (72. Mbah Mcdon), Šimek – Haviernik (75. Logojda), Dubský, Zoubek, Lemchi (59. Kliment) – Kincl, Jindráček. Trenér Josef Jícha.
Litol: Rathouský – Helmich, Sosnovský, Bodlák, Janů – Mbah Tochukwu, Jareš, Mlčkovský, Šusta – Ježek, Bohdan. Trenér Pavel Jareš.

DOPORUČTE: doporučte e-mailem doporučte na facebooku doporučte na twitteru
KONTAKT
FAN SHOP
ÚVODNÍ STRÁNKA
Mára Kincl vyprovodil Vilémov čtyřmi brankami a dal již 25 branek ve 25 kolech !!